Zdrowie

Dlaczego soczewki jednodniowe to najlepsze rozwiązanie?

Dzisiaj wiele osób mających wady wzroku decyduje się na stosowanie soczewek kontaktowych, zamiast okularów. Jest to rozwiązanie wygodniejsze, ponieważ soczewki kontaktowe zakłada się na cały dzień i można nosić je bez utrudnień na oczach podczas jazdy samochodem, pracy, czy uprawiania sportu. Okulary tradycyjne często utrudniają codzienne funkcjonowania i traktowane są jako przeszkoda. Osobom wybierającym soczewki, lekarze najczęściej polecają te jednodniowe. Z czego to wynika?

Jednodniowe soczewki kontaktowe

Wybór ten wynika przede wszystkim z kwestii higienicznych. Ten rodzaj soczewek zakłada się na oczy zaledwie jeden raz, a po zdjęciu należy je wyrzucić do kosza. Dzięki temu, soczewki są zawsze sterylne i nie powodują dostania się do oka bakterii, ani wirusów. Poza tym, jednodniowe soczewki kontaktowe są znacznie cieńsze od tych miesięcznych, dzięki czemu korzysta się z nich bardziej komfortowo i nie są odczuwalne na powierzchni oka.

Jak wybierać soczewki?

Decydując się na noszenie soczewek kontaktowych, trzeba najpierw ustalić ich moc. Powinien zrobić to specjalista z dziedziny okulistyki. Wybierając je w sklepie, najlepiej zdecydować się na znaną i cenioną markę. Poza tym, najlepszym rozwiązaniem są zawsze soczewki uwodnione, ponieważ nie pozwalają oku wysychać, nawet przy wielu godzinach ich stosowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *