Uroda Wiadomości Zdrowie

Podstawowe zasady doboru okularów do kształtu twarzy

W zakresie doboru okularów można w sieci odnaleźć naprawdę bardzo wiele ciekawych odpowiedzi. Warto konkretnie się zainteresować tym, jak wyglądać może efektywne oraz sprawne dobieranie okularów w zależności od kształtu naszej twarzy. Gros osób zadaje sobie pytanie, jak dobrać okulary do kształtu twarzy. Postaramy się przeglądnąć najlepsze zagadnienia z tej dziedziny i wybrać konkretne rozwiązania dla osób chcących naprawdę bardzo dobrze wyglądać w okularach.

Pamiętaj o kształcie twarzy!

Istnieje wiele kształtów twarzy. Tak naprawdę wyróżnia się kilka głównych podtypów kształtu twarzy

  • twarz owalna,
  • twarz sercowata,
  • twarz okrągła,
  • twarz kwadratowa,

 

Jak zatem widać, istnieje wiele opcji doboru szkieł okularowych. Nie każdego rodzaju szkła będą dobrze wyglądać u wszystkich. U części osób mogą one poszerzać twarz, zniekształcać ją lub też uwydatniać na przykład nadmiernie uszy lub duży nos. W tym celu trzeba więc zdecydować się na pewne specjalistyczne rozwiązania, do których na pewno zalicza się fachowa pomoc ze strony optometrysty.

Podstawowe zasady jak dobrać okulary do kształtu twarzy

Trzeba przede wszystkim pamiętać o kilku kwestiach, które rozjaśnią jak dobrać okulary do kształtu twarzy. Po pierwsze, w przypadku owalnej twarzy to w zasadzie ma się pełną swobodę odnośnie doboru kształtu soczewek – mogą być owalne okrągłe, lub jakiekolwiek się chce. Dość mocno limitują wybór szkieł na pewno okrągła oraz kwadratowa twarz, które wymagają zastosowania jedynie jednego typu szkieł, które dobrze współgrać będą z fizjonomią danej osoby. Zwracajmy na to rzetelnie uwagę.

Sprawdź sam na – https://www.seikovision.com/pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *