Wiadomości Zdrowie

Szkła progresywne – idealne rozwiązanie dla osób aktywnych

Wiele osób doświadcza problemów z widzeniem z bliska, na przykład z czytaniem, już po czterdziestym roku życia. Niekiedy są to również osoby, które mają od lat problemy z widzeniem dali i niekiedy stosują okulary lub soczewki kontaktowe. W takiej sytuacji, kiedy pojawiają się dwie wady wzroku jednocześnie, idealnym rozwiązaniem są szkła progresywne. Sprawdzą się one nawet u osób bardzo aktywnych, które chętnie korzystają z życia i nie chcą ograniczać się jedynie do okularów.

 

Dlaczego szkła progresywne to idealne rozwiązanie?

 

  • Dzięki nim, można uprawiać sporty w różnych warunkach i zawsze widzieć dobrze.
  • Oko patrzy przez część soczewki, kiedy chce zobaczyć przedmioty w dali, a przez zupełnie inną część soczewki czytając. Dzięki temu, zawsze widzi wyraźnie.
  • Soczewki w dzisiejszych czasach nie są już twarde i wielodniowe. Można zdecydować się na cieniutkie i bardzo lekkie soczewki jednodniowe, których praktycznie nie czuć na oku. Składają się one w połowie z wody, dzięki czemu oko jest stale nawilżone.

 

Takie szkła progresywne znacznie ułatwiają funkcjonowanie każdego dnia. Można założyć je rano i całkowicie o nich zapomnieć. Wspaniale sprawdzają się o każdej porze roku i w zupełności zastępują okulary. Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie pary okularów, które wieczorem można założyć. Nie powinno się nosić soczewek kontaktowych bez przerwy, ponieważ oko nie ma możliwości oddychania. Najlepiej stosować je wtedy, kiedy jest to wygodne, na przykład w pracy, czy podczas uprawiania sportów.

Zobacz więcej na : https://www.hoyavision.com/pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *